SEO Nedir

SEO Nedir

İşimiz, müşterilerimizin taleblerine uygun, hızlı ve kullanışlı tasarımlar hazırlayıp sunmaktır.


 • 01-08-2017

  SEO Nedir

  Herkese merhabalar, bu yazımda sizlere websitenizin google dostu olma yollarını madde madde öğretmeye çalışacağım. Bu öğreteceklerim sitenizin google sıralamalarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayacak ve seo analiz hatalar

  İnternet dünyası hızlı bir şekilde büyüyor ve çok sayıda insan bu alandan para kazanmak istiyor. Bunun için de farklı yollar deneniyor. Arama motorlarında önde çıkmak için SEO uygulamasının gerekli şekilde siteniz tarafından yapılması gerekiyor. Peki, Arama motoru optimizasyonu(SEO) nedir? Sitenizde aktif olarak içerikler paylaşıyorsunuz ancak arama motorlarında bir türlü üst sıralardan çıkamıyorsanız sitenizde bir SEO çalışması yapılmamış demektir. Arama motorları siteleri listelerken değişik algoritmalar ve matematiksel bir yapı kullanıyorlar. SEO çalışması yapıldığın da siteniz bu algoritmalar tarafından hızlı bir şekilde algılanacak ve daha üst sıralarda çıkmanıza olanak sağlanacaktır. 


  Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir? Sorusunu bir örnek ile açıklayalım.  “kısa film” kelimesin ele alalım. Kısa film paylaşımları yaptığınız bir siteniz olsun. Ancak uzun süredir aktif olmasına rağmen arama motorlarında üst sırada görüntülenmiyor. Yapmanız gereken içeriklerinizin paylaşımında anahtar kelime olarak giriş gelişme ve sonuç sekmelerinde olmak üzere en az 3 kere bu kelimeyi kullanmanız gerekiyor. Yazınızın uzunluğu standart olarak 200 ile 350 kelime arasında değişmeli ve en önemlisi de özgün bir şekilde içerik yazılmalıdır. Kopyala-yapıştır şeklinde paylaşılan yazılar sitenize eksi puan olarak geri dönecektir. 


  Sitenizin ismi ile paylaşım yaptığınız konu birbirine uyumlu olması, futbol ile ilgili paylaşımlar yaptınız sitede tarım haberlerinin olması saçma olarak algılanır. Yazı başlığı ile linki de birbirine uyumlu yapmanız gerekiyor. “2016’ın en iyi kısa filmleri” şeklinde bir haber yazacaksanız. Linkide “-2016-en-iyi-kısa-filmler” şeklinde düzenlemiş olmanız gerekiyor. Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir?  kısaca bu şekilde anlatabiliriz.

BU YAZIYI BEĞENDİNİZ Mİ?

ARAMA


Çok OkunanlarSİZİ ARAYALIM

Bu alanı kullanarak iletişim talebinde bulunabilir veya teklif alabilirsiniz.